Zabiegi wyszczuplające wbrew pozorom nie służą tylko pozbyciu się nadmiaru kilogramów. Przede wszystkim w gabinecie medycyny estetycznej wykonuje się zabiegi które mają na celu wyszczuplenie sylwetki. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje metodami, które pozwalają usunąć na redukcję tkanki tłuszczowej raz na zawsze. I to bez użycia skalpela i pozostawania w szpitalu.

Komórki tłuszczowe, których najbardziej nie lubimy, gromadzą się głównie w warstwie podskórnej, czyli niezbyt głęboko. Łatwo do nich dotrzeć i je zniszczyć, posługując się różnymi technikami, np. rozpuścić ich powłokę, wstrzykując pod skórę substancję chemiczną, rozbić za pomocą fali ultradźwiękowej lub światłem lasera.

Niezależnie od wybranej techniki efekt jest zawsze ten sam – nieodwracalne zniszczenie komórek tłuszczowych, które następnie w naturalnym procesie wydalania są usuwane z organizmu. Takie zabiegi wyszczuplające pozwalają wymodelować wybrany fragment ciała lub nawet całą sylwetkę. Zabiegi wyszczuplające nie są jednak sposobem na odchudzanie – przed zabiegami należy zrzucić zbędne kilogramy.