Medyczne przekłuwanie Blomdahl to bezpieczeństwo i higiena bez ryzyka alergii:

Kolczyki do przekłuwania uszu z zerową (0%) zawartością niklu.

Wszystkie metale (nawet metale szlachetne tj. złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergię.

Dlatego w systemie Blomdahl do przekłuwania uszu używamy kolczyków z plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu, dzięki czemu wyeliminowaliśmy możliwość rozwinięcia się alergii na nikiel.

Kolczyki z plastiku medycznego są szczególnie zalecane dla dzieci i dorosłych, którzy chcą mieć absolutną pewność, że w czasie gojenia się ucha po przekłuciu, nie dojdzie u nich do powstania reakcji alergicznej na nikiel.

 

Naprawdę higieniczne:

Sterylna kaseta zapewnia maksymalną ochronę przed zakażeniem. Część, która w innych aparatach dotyka uszu wielu Pacjentów i jest narażona na kontakt z krwią, została zastąpiona sterylną, jednorazową kasetą z kolczykiem gotowym do użycia.

Kolczyki do przekłuwania nosa:

Tytan klasy medycznej charakteryzuje się wysokimi walorami hipoalergicznymi.

Dlatego też kolczyki Blomdahl do przekłuwania nosa wykonane są z czystego tytanu medycznego. Część kolczyka, która nie ma bezpośredniej styczności z ciałem jest platerowana w kolorze złota lub srebra i dodatkowo przyozdobiona kryształami Swarovskiego.

Specjalnie zaprojektowany sztyft w kształcie oliwki, uniemożliwia wypadnięcie kolczyka z nosa. Eliminuje również konieczność zastosowania zatyczki (motylka) wewnątrz nosa.

Biżuteria do pępka BLOMDAHL – ułatwia gojenie po przekłuciu:

Dzięki unikalnej, opatentowanej biżuterii do pępka Blomdahl, proces gojenia po przekłuciu jest zdecydowanie szybszy i bezproblemowy. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie dopasowanie długości kolczyka. Ponieważ nie może być zbyt krótki, aby nie utrudniać dostępu powietrza, ani zbyt długi, aby nie zahaczać o ubranie. Biżuteria do pępka Blomdahl rozwiązuje ten problem. Teraz możesz łatwo dopasować długość kolczyka, naciskając ozdobne kryształki i przesuwając zatyczkę na odpowiednią długość.

 

Pielęgnacja pępka po przekłuciu:

Dokładnie przemywaj pępek w miejscu przekłucia, dwa razy dziennie. Podczas kąpieli przemywaj pępek bieżącą wodą i mydłem w płynie. Następnie spłucz dużą ilością bieżącej wody i osusz chusteczkami higienicznymi. Dodatkowo wskazane jest przemywanie pępka specjalnymi wacikami dezynfekującymi Blomdahl After Care (przez pierwsze trzy miesiące). Waciki dezynfekujące Blomdahl Piercing Aftercare można zakupić w salonach wykonujących zabiegi Medycznego Przekłuwania Pępka Metodą Blomdahl. Nie wyjmuj kolczyka podczas mycia. Pamiętaj, aby miejsce przekłucia i jego okolice były zawsze czyste, suche i miały dostęp powietrza. Nigdy nie dotykaj kolczyka brudnymi rękoma. Nie przekręcaj kolczyka.